Energijos santarvė ir klimatas

Reportažas iš Italijos televizijos. Primo giorno di meeting sull’ambiente al TG 3 Puglia.

Projekto veiklos – kontaktiniai susitikimai

Italija 2019 m. spalis – Koordinatorių susitikimas

Prancūzija 2020 m. sausis – Tema: Understanding climate changes

Lietuva 2020 m. gegužė – Tema: Air pollution and energy research.

Ispanija 2020 m. spalis – Tema: Greenhouse gas reduction and pollution.

Graikija 2021 m. kovas – Tema: Littering, Recycling and energy production from waste.

Italija 2021 m. gegužė – Tema Alternative energy sources.

Mokinių atlikti namų darbai:

Sukurtas projekto logotipas. Autorius Arnas Rasimavičius:

Mokinių atlikti namų darbai Atnaujinta Dydis
Internetinė apklausa 2022-12-19 17:28:50
Fotografijų konkursas „Klimato kaita“. Konkurso nuostatai 2022-12-19 17:28:50 149.95 KB
Temperatures and precipitation in Lithuania in November, 2019 2022-12-19 17:28:50 1.64 MB
Lithuanian climate change 2022-12-19 17:28:50 695.96 KB
Survey Summary 2022-12-19 17:28:50 830.53 KB
The Photogallery – The consequences of global warming in Lithuania 2022-12-19 17:28:50 2.89 MB

Projekto sklaida

(2020-02-13) A European green goal: clean energy and environmental sustainability against climate change (eTwinning)

Stengėmės suprasti klimato pokyčius

Erasmus+ projekto „Europos žaliasis tikslas – švari energija ir aplinkos darna prieš klimato kaitą“ grupė 2020 m. sausio 11-18 dienomis dalyvavo projektiniame susitikime Prancūzijoje, Nimo miete, Albert Camus licėjuje. 7 gimnazistai (Lukas Barkauskas, Arnas Rasimavičius, Dija Revinskaitė, Austėja Malinauskaitė, Ignas Malinauskas, Splendid Didla, Sofija Volungevičiūtė ir 2 mokytojai iš Lietuvos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė bei anglų kalbos vyr. mokytoja Jurgita Barkauskienė) kartu su Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Graikijos mokiniais ir jų mokytojais gvildeno svarbiausią šiandieninės Europos ir pasaulio problemą – klimato kaitą. Visą savaitę projekto dalyviai klausė paskaitų apie rūšiavimą, kompostavimą, švarios energijos paieškas, atsakingą vartoseną. Mokiniai taip pat diskutavo apie tokias problemas kaip badas, per dideli žmonių poreikiai, oro tarša. Projektinio susitikimo komandos parengė namų darbus apie savo šalis, jų įstatymus dėl aplinkosaugos. Taip pat savo mokyklose vykdė apklausas apie aplinkosaugos problemas, parengė pranešimus apie meteorologinius savo šalių duomenis, skaitmeninę parodą „Klimato anomalijos.“ Visi pranešimai buvo pristatyti projektinio susitikimo metu. Kiekviena šalis sukūrė logotipą, atspindintį projekto temą. Geriausiu logotipu pripažintas Lietuvos komandos nario Arno Rasimavičiaus darbas.
Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Nimo miestu, lankėsi universitete, mokslinių tyrimų institute AGROPOLIS.
Dėkojame mokytojoms Rasai Kučinskienei ir Vilijai Gustaitytei už įkvėpimą dalyvauti projekte ir pagalbą rengiant namų darbus. Kitas projektinis susitikimas vyks gegužės 10-16 dienomis Prienų ,,Žiburio“ gimnazijoje.

Erasmus+ 2019-1-IT02-KA229-062189_4

Tarptautinio projekto „Energijos santarvė ir klimatas“ koordinatorių susitikimas Italijoje

2019 m. spalio 7-11 dienomis lankėmės E. Amaldi licėjuje, Italijoje, Bitetto mieste, Erasmus+ KA 2 projekto „Energijos santarvė ir klimatas“ koordinatorių susitikime. Susitikime taip pat dalyvavo Prancūzijos, Ispanijos bei Graikijos mokyklų atstovai.
Susitikimo metu aptarėme tolesnes projekto veiklas, klausėmės pranešimo apie CLIL (integruotas turinio ir kalbos mokymasis) metodo privalumus gamtos mokslų pamokose, vykstančiose užsienio kalba, dalyvavome seminare apie Etwinning platformos, užtikrinančios sklandų projekto partnerių bendravimą ir bendradarbiavimą, taikymą, su miesto mere bei kitais savivaldybės atstovais diskutavome apie projekto svarbą. Šiais metais Bitetto miestas vykdo projektą „Waste Free – Miestas be atliekų“; todėl merė pasidžiaugė, kad atliekų skaičius mieste sumažėjo iki 75 kg vienam gyventojui per metus, perdirbant daugiau kaip 80% atliekų. Taip pat apsilankėme ekologiškai tvariame ūkyje „Masseria del Duca“, kur gaminamas aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus, pieno produktai bei gaminama elektra ir biodujos, kurie ne tik užtikrina ūkio poreikius, bet tiekiami ir kitiems vartotojams.
Lankėmės Torre Guaceto saugomoje teritorijoje – valstybiniame gamtos draustinyje ir rezervate, kuris svarbus dėl ekologinių, augalijos, faunos, hidrogeomorfologinių ir natūralistinių-aplinkos savybių – jis yra ES programos „Natura 2000“ ir Italijos programos „Bioitaly“ dalis Apulijos regione.
Teko pabuvoti natūralioje – saugomoje druskų gavykloje „Le Saline”, kuri svarbi ir bioįvairovės požiūriu, druskos gamyba ir eksportu.
Smagu, jog teko ir pakeliauti – apsilankėme Bitonto, Alberobello, Bari bei Trani miestuose. Labai džiaugiamės, kad dalyvaujame projekte „Energijos santarvė ir klimatas“ bei galime savo veiklomis kartu su kitų mokyklų atstovais prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo.

Rasa Kučinskienė ir Vilija Gustaitytė
Prienų „Žiburio“ gimnazijos biologijos ir anglų kalbos mokytojos metodininkės
Nuotraukos iš asmeninių archyvų

(2019-10-16) Straipsnis Naujajame Gėlupyje: 2019 m. spalio 16 d. Nr 80 (2110)