Baltų literatūros savaitė

• Paskelbta: 2024-10-01
  • Kategorija: Renginiai

Rugsėjo 22-oji – Baltų vienybės diena. Ši diena minima Baltų literatūros savaite, kurios metu latviai ir lietuviai plačiau susipažįsta su kaimynų literatūra ir kultūra.

,,Žiburio“ gimnazijos trečiokai kartu su etikos mokytoja Giedre Čėsniene Baltų vienybės dieną minėjo gimnazijos skaitykloje. Gimnazistai dalyvavo viktorinoje ,,Ar žinome senąsias baltų dievybes?“, taip pat lygino baltų – lietuvių ir latvių – kalbas. Vėliau mokiniai susipažino su latvių poeto Imanto Zieduonio kūryba ir kartu padainavo šio poeto žodžiais sukurtą dainą ,,Nepārtraukti, nenorimti“. Dauguvos krašto poeziją skaitė Amelija Serbentaitė, Luknė Gelažiūtė ir Lėja Libaitė. Baigiantis pamokai gimnazistai susipažino su dešimčia įžymiausių Latvijos vietovių, kurias vertėtų aplankyti.

Amelija Serbentaitė, Luknė Gelažiūtė, Lėja Libaitė