Gedulo ir vilties diena „Žiburio“ gimnazijoje

• Paskelbta: 2024-06-20
  • Kategorija: Renginiai

Birželio 14-ąją Lietuvoje buvo minima Gedulo ir vilties diena. 1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinį Lietuvos gyventojų trėmimą į Sibirą. Iš viso į tremtį ir GULAG’o stovyklas išvežta apie 18 000 žmonių – daug to meto politikų, visuomenės veikėjų, apie 1200 mokytojų, 5120 vaikų.

Žiburio“ gimnazijoje birželio 14-ąją vyko netradicinio ugdymo pamokos paminint Gedulo ir vilties dieną ir pagerbiant okupantų teroro aukas. Istorijos mokytojų iniciatyva gimnazijos bendruomenė prisijungė prie Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) iniciatyvos „Atminties neištremsi“: LiJOT parengė metodinę medžiagą, vaizdo įrašus, kuriuose apie tremtis pasakojo Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas ir istorikas Robertas Petrauskas. Mokiniai skaitė tremtinių ir politinių kalinių prisiminimų ištraukas, taip pat rašė laiškus tema „Kaip Tu gali prisidėti prie atminties išsaugojimo?“, kuriuos skyrė tremtiniams, visuomenei, sau.