Netradicinė istorijos pamoka Alytuje

• Paskelbta: 2024-09-30
  • Kategorija: Renginiai

Rugsėjo 19-ąją grupė gimnazistų Alytuje dalyvavo edukacinėje pamokoje „Archeologiniai tyrinėjimai: teorija ir praktika“. Dabartinio Pirmojo Alytaus teritorijoje jau kuris laikas vykdomi archeologiniai kasinėjimai. Spėjama, kad nuo Pirmojo pasaulinio karo likusių apkasų teritorijoje buvo užkasti vieno iš pietų Lietuvos partizanų vadų Dominyko Jėčio-Ąžuolio ir dar trijų kartu su juo 1947 m. Punios šile žuvusių partizanų palaikai. Archeologiniams kasinėjimams vadovauja dr. Gediminas Petrauskas. Jis papasakojo apie archeologo darbą, pristatė kasinėjimų metodiką, darbo eigą ir tikslus. Po to gimnazistai ėmėsi praktinio darbo. Nors svarbiausio kasinėjimų tikslo tądien pasiekti nepavyko, mokiniams pasisekė rasti Pirmojo pasaulinio karo reliktų.