Biologijos pamoka- netradicinėje erdvėje

• Paskelbta: 2024-09-27
  • Kategorija: Renginiai

Mes, I D klasės mokiniai su savo klasės vadove, biologijos mokytoja Virginija Davide vykome į kitokią pamoką LSMU anatomijos muziejuje.

Muziejuje darbuotoja papasakojo, kaip atsirado visi eksponatai: jeigu mirusio žmogaus kūno niekas neatsiimdavo, jį galėdavo panaudoti tyrimams. Apžiūrėjome širdį, smegenis, plaučius, gemalą gimdoje, virškinimo organus, kraujagysles, embrioną. Mažo vaiko ir suaugusio žmogaus griaučius galėjome palyginti ir su gorilos griaučiais, kurie buvo atgabenti net iš Prancūzijos.

Labiausiai įsimintinas eksponatas buvo pajuodę rūkusio žmogaus plaučiai. Juos buvo galima palyginti su sveiko žmogaus plaučiais. Matytas vaizdas sukėlė minčių: ar vis tik verta rūkyti? Didelį įspūdį padarė Siamo dvynių kolekcija, vaisiaus be smegenų pavyzdys.

Tajus Šabasevičius, I D klasė