„Žiburio“ gimnazijoje startuoja tarptautinis ProBleu dotuojamas projektas

„Žiburio“ gimnazija, tęsdama aplinkosaugos ugdymo veiklas, nuo 2024-08-31 iki 2025-07-01 įgyvendina tarptautinės ProBleu programos dotuojamą projektą „Apgaulingas plastiko veidas“ (HORIZON-MISS-2022-OCEAN-01-08 Nr. 2_1714391310), kurį koordinuoja  biologijos mokytoja metodininkė Rasa Kučinskienė. Projekto tikslas – nustatyti Prienų miesto upių taršos būklę makro ir mikro plastiku bei vandens chemines savybes ir palyginti su Baltijos ir Viduržemio jūrose vandens tarša, kelti bendruomenės motyvaciją spręsti aplinkosaugos problemas mažinant plastikinių medžiagų vartojimą ir generuojamų šiukšlių kiekį.

Gimnazijoje projektas „Apgaulingas plastiko veidas“ skirtas 9–11 klasių mokiniams, kurie domisi aplinkosaugos klausimais ir dalyvauja gimnazijos „Eko žvalgų“ būrelio veiklose. Projekto metu analizuosime mokslinę literatūrą, išsiaiškinsime aplinkos taršos šaltinius mūsų mieste ir rajone, bendradarbiausime su Fizinių ir technologijos mokslų centru ir Lietuvos energetikos institutu, konsultuosimės su įvairių universitetų mokslininkais, vyksime į Marselį, įgyta patirtimi dalinsimės respublikinėse konferencijose, tvarkysime aplinką. Projektą apibendrinsime Klaipėdoje vasaros stovykloje.