Mainų programa Sietle

Lapkričio 11–22 dienomis  Prienų „Žiburio“ gimnazistai A. Ulinauskaitė, A. Biesevičius, E. Pilipavičiūtė, I. Urbaitis, M. Barkauskaitė, K. Mickevičiūtė, V. Matusevičiūtė ir M. Dobilaitė kartu su anglų kalbos mokytoja J. Barkauskiene ir ekonomikos mokytoja L. Raudonikiene dalyvavo 10 dienų mokinių mainų programoje su universitetine privačia akademine gimnazija Sietle, Vašingtono valstijoje.  Projekto iniciatorė ir koordinatorė – Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė. Ši mokinių mainų programa su Sietlo privačia akademine gimnazija vykdoma  nuo 2014 metų rudens.

Gimnazistai buvo atrinkti pagal kriterijus: laisvai kalba angliškai ir komunikuoja, geba dirbti komandoje, yra tolerantiški kitoms kultūroms ir tradicijoms, didžiuojasi Lietuva ir savo gimnazija, puikiai ir gerai mokosi, be to, prioritetine tvarka buvo atrinkti abiturientai.

Mūsų gimnazistai gyveno šeimose, kur susipažino su  tradicijomis ir kultūriniais šeimų skirtumais, mėgavosi  šeimų tradiciniais patiekalais. Taip pat dalyvavo pamokose ir mokinių organizuotose  veiklose,  aplankė įžymias Sietlo vietas: istorinį miesto turgų, kinų kvartalą, spalvingąjį stiklo muziejų ir vieną žinomiausių miesto bokštų – Kosmoso Adatą. Lankydamiesi Vašingtono universiteto Baltų kalbos ir kultūros departamente turėjo galimybę pabendrauti su profesoriumi Guntis Šmidchens, studijų programų iniciatoriumi ir vadovu, puikiai kalbančiu lietuviškai. Gimnazistai ten dalyvavo lietuvių kalbos paskaitoje, kurioje keletas studentų, turinčių lietuviškų šaknų, mokosi lietuvių kalbos.

Laikas, praleistas Sietle,  mokiniams ir jų mokytojoms suteikė ne tik istorinių ir kultūrinių žinių, bet ir gyvenimiškos patirties. Gimnazistams buvo puiki proga pasitikrinti savo anglų kalbos lygį bendraujant su juos priėmusia šeima ir bendraminčiais, gebėjimą išlikti komandos dalimi ir toleranciją. Buvo svarbu ir naudinga pajusti kultūrinius skirtumus ir skirtingų žmonių bendravimo subtilybes.

Nuoširdus ačiū gimnazijos direktorei už suteiktą galimybę dalyvauti tarptautiniame mainų projekte, vieninteliame tokio tipo Lietuvoje Taip pat dėkojame Prienų savivaldybei už mokytojų kelionės Sietlą finansavimą ir galimybę susipažinti su JAV švietimo sistema. 

Kita Prienų „Žiburio“ gimnazistų komanda iš Lietuvos į Sietlą išvyks kitų metų rudenį, o iš Sietlo mokiniai į Prienų „Žiburio“ gimnaziją atvyks 2024 metų pavasarį.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos