Vilniaus knygų mugėje – knygos „12 kosmosų“, kurios bendraautorė gimnazistė Austė, pristatymas

• Paskelbta: 2024-02-19
  • Kategorija: Išvykos

2023 metų vasarą aš, dabartinė „Žiburio“ IV b klasės abiturientė Austė Kukankaitė, dalyvavau Vilniaus literatų namų stovyklos „Būk autorius!“ atrankoje ir patekau tarp laimingųjų. Vasarą penkias dienas kultūrinausi Vilniaus literatų namuose, kuriuose vyko įvairios paskaitos bei pokalbiai su stovyklos organizatore Marija Mažule, poetu, vertėju Donatu Petrošiumi, poetu, žurnalo „Metai“ vyr. redaktoriumi Antanu Šimkumi, rašytoja, dailininke, įvairių skaitymo skatinimo projektų iniciatore Kotryna Zyle, rašytoju Rimantu Kmita bei leidyklos „Lapas“ įkūrėja Ūla Ambrasaite. Stovykloje susipažinau su bendraminčiais, kūrybingais žmonėmis. Išties įgijau puikios patirties.

Mokinių užduotis – parašyti tekstą pasirinkta tema. Mano kūrinys yra apie valdovą, ieškantį artimo šilumos, tačiau tai pasiekti jam trukdo užmojis įsitvirtinti valdžioje.

Po maždaug pusės metų visi mokinių kūriniai tapo bendra knyga – „12 kosmosų“. Jos pristatymas vyks Vilniaus knygų mugėje 1 mugės dieną, vasario 22-ąją, 16 val. Jaunimo taške (4 salėje). Kviečiu apsilankyti ir susitikti su jaunaisiais autoriais.

Knygą įsigyti bus galima įsigyti projekto partnerių – Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos – stende.

Austė Kukankaitė