Kitoks žvilgsnis į istoriją

• Paskelbta: 2024-01-12
  • Kategorija: Išvykos

Gruodžio 21-ąją mes, 3 c klasės mokiniai, kartu su mokytojomis Rasa Kučinskiene bei Vilija Gustaityte popietę praleidome sostinėje. Šiuo laikotarpiu Vilnius traukė ne tik kalėdine eglute ar muge, bet ir šventišką nuotaiką kuriančiomis šviesomis.

Nacionaliniame dramos teatre žiūrėjome spektaklį „Fossilia“ (režisierė Eglė Švedkauskaitė), kuriame susipažinome su vienos lietuvių šeimos tremties istorija. Lietuvos gyventojų, šeimų ar pavienių asmenų, trėmimai į Sibirą yra žinomi kaip viena skaudžiausių mūsų tautos patirčių, tačiau spektaklio režisierė nepabūgsta ir pasakoja apie tremtį išskirtinai - teatro scenoje vaidina šiuolaikinė šeima, kuri susipažįsta su savo giminaičių išgyvenimais. Spektaklio metu buvome sukrėsti scenoje pasakojamos istorijos. Tai tik patvirtina, jog prieš daugelį metų vykusių trėmimų nepamiršta ir jaunimas.

Goda Mikelionytė, III c klasės mokinė