Prienų „Žiburio“ gimnazija – Europos mokyklų sporto diena dalyvė

• Paskelbta: 2023-10-09
  • Kategorija: Sportas

Spalio 2 dieną gimnazija jau aštuntą kartą dalyvavo „Europos mokyklų sporto diena 2023“ renginiuose – gimnazija į šį renginį įsitraukė viena pirmųjų Lietuvoje. Šią dieną pirmų ir  antrų gimnazijos klasių mokiniai, klasių vadovai bei tėvai buvo pakviesti dalyvauti smagiose ir kiek neįprastose orientavimosi varžybose.

Pirmų klasių komandos, gavusios skirtingus maršrutus ir užduočių atlikimo lapus, turėjo susiorientuoti gimnazijos pastate ir suradę pagal užkoduotas nuorodas 6 kontrolinius punktus (dalykų kabinetus) atlikti kūrybines užduotis. Komandos išbandė savo jėgas sportinėse veiklose, pasitikrino istorijos, sveikatos, žaliosios ekonomikos, matematikos žinias.

Antrų klasių komandos, gavusios Prienų miesto stilizuotus žemėlapius bei juose pateiktus maršrutus, turėjo surasti 5 kontrolinius punktus ir juose  atlikti užduotis. Komandines užduotis atliko Laisvės aikštėje, Prienų kūno kultūros ir sporto centre, Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje, Prienų policijos komisariate, ant Mačiūnų piliakalnio.

Pirmų klasių grupėje I vietą iškovojo Laimos Raudonikienės Ia klasės komanda,  II vietą užėmė Vilmos Maliaukienės vadovaujama Id klasės komanda, III – Ib klasė (klasės vadovas Jurgita Tamošiūnienė), o ketvirti liko Rūtos Pūrienės Ic klasės auklėtiniai.

Antrų klasių grupėje pirma buvo Romos Ruočkienės IIb klasės komanda, II vietą  iškovojo Arturo Juočiūno vadovaujama IIa klasė, III vietą – IIc klasės komanda  (klasės vadovė Dalia Šklėriūtė).

Visos dalyvavusios komandos gavo oficialius Europos mokyklų sporto dienos dalyvių sertifikatus bei gimnazijos direktorės Irmos Kačinauskienės įsteigtus prizus – arbūzus.

Renginį, vadovaujami kūno kultūros mokytojui ekspertui Olegui Batučiui, organizavo ir vykdė gimnazijos trečių klasių mokiniai. Prie įvairių užduočių kūrimo, jų vykdymo ir vertinimo geranoriškai prisidėjo trečių klasių vadovai, užsienio kalbų, tiksliųjų ir socialinių mokslų mokytojai, GMS, Prienų kūno kultūros ir sporto centras, Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. MEPA su vyriausiąja ambasadore ekonomikos mokytoja Laima Raudonikiene įtraukė ir Prienų bendruomenės narius, Prienų policijos komisariatą, Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinę tarnybą, kurie pateikė varžyboms prevencines užduotis.

Informaciją apie renginius ir jų dalyvius galima rasti oficialioje „Europos mokyklų sporto diena 2023“ internetinėje svetainėje http://www.essd.eu/ arba  http://essd.nowwemove.com/; #BeActive.