Gimnazistų komanda dalyvavo istorijos viktorinoje Lietuvos Respublikos Seime

• Paskelbta: 2023-12-18
  • Kategorija: Renginiai

Gruodžio 6 d.  LR Seimo istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje vyko respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų  9–12 (gimnazijų I–IV) klasių mokinių viktorina „Sugrįžimas į nepriklausomybę: nuo Sąjūdžio iki okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos“. Ją organizavo  LR Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius, viktorinos partneris – Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.

Viktorinoje varžėsi  Lietuvos mokyklų, bendradarbiaujančių su Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriumi, 28 komandos.  Prienų „Žiburio“ gimnazijai atstovavo III  klasės mokinių komanda „Laisvės žiburiai“: Miglė Dobilaitė, Ieva Skaisgirytė, Elžbieta Pilipavičiūtė, Agnė Ulinauskaitė ir Ūdrys Sadauskas. Moksleiviai turėjo atlikti įvairias užduotis: spręsti testus, nagrinėti istorinius šaltinius, paruošti ir pasakyti viešąją kalbą.

Gimnazistai ruošdamiesi viktorinai ir varžydamiesi papildė žinias apie  istorinį Lietuvos laikotarpį, tobulino komandinio darbo įgūdžius, susitiko ir bendravo su kitų mokyklų mokiniais. Neįprasta aplinka ir Kovo 11-osios Akto salė paliko įsimintinus įspūdžius ir patirtis.

Dėkojame visiems, sudariusiems galimybę dalyvauti viktorinoje.