Tarptautinė klimato kaitos diena įkvepia naujiems darbams

• Paskelbta: 2023-10-24
  • Kategorija: Renginiai

Naujai susibūręs Prienų "Žiburio" gimnazijos mokinių būrelis "Ekožvalgai" įsitraukė į tarptautinio piliečių mokslo  projekto "Plastiko piratai" veiklas, kurių tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą bei mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Prie projekto jau prisijungė 10 Europos Sąjungos valstybių.  Jaunieji ekologai spalio 19 d. pirmoje išvykoje atliko vandens tyrimus: gaudė plastiko detales vandenyje specialaus tinklelio pagalba pagal griežtai nurodytą metodiką bei  rinko šiukšles Nemuno pakrantėje ties paplūdimiu. Po ganėtinai ilgo, bet smagaus darbo drauge mokiniai itin džiaugėsi savo pasiektais rezultatais. Per 3 valandas iš viso buvo surinkti ir išrūšiuoti net aštuoni pilni šiukšlių maišai. Skatinant gamtos saugojimą, kviečiame ir kitus gimnazijos mokinius prisijungti prie aplinkos tausojimo ir aplinkos švarinimo visą ateinančią savaitę, paminint spalio 24 dieną - Tarptautinę klimato kaitos dieną. Būkime atsakingi Žemės gyventojai ir džiaukimės mus supančia gamta kiekvieną dieną!

Adrija Suchockaitė
IIb