Gimnazistų sėkmė viktorinoje „Pažink Lietuvos kariuomenę“

• Paskelbta: 2023-11-28
  • Kategorija: Renginiai

Lapkričio 22 dieną Lazdijuose iškilmingai paminėtos Lietuvos kariuomenės 105-osios metinės. Patriotiško renginio iniciatoriai  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija ir jaunieji šauliai. Po minėjimo vyko tradicinė viktorina „Pažink Lietuvos kariuomenę“, skirta atkurtos Lietuvos kariuomenės 105-ųjų metinių ir partizanų vado dm. gen. Adolfo RamanauskoVanago 66-osioms žūties metinėms paminėti. Renginiuose Lazdijuose dalyvavo ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokiniai.

Viktorinos „Pažink Lietuvos kariuomenę“ vyko trys turai.  I dalis – testas: viktorinos dalyviai turėjo raštu atsakyti į 30 testo klausimų. Į antrą turą pateko šeši daugiausiai taškų surinkę dalyviai, kiekvienas jų žodžiu atsakinėjo į tris klausimus. III turas – finaliniai klausimai, varžėsi trys daugiausiai taškų surinkę mokiniai. „Žiburio“ gimnazistai pasirodė puikiai: viktorinos nugalėtoju tapo III c klasės mokinys Ūdrys Sadauskas, II vietą (vienu tašku mažiau surinkęs) užėmė III c klasės mokinys Jokūbas Mažeika.

Po viktorinos gimnazistai aplankė Lazdijų laisvės kovų muziejų ir ikonų iš Ukrainos Radomyšlio pilies kolekcijos parodą „Jų akys žvelgia į sąžinę“.

Dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai už bendradarbiavimą, istorijos mokytojai Audronei Pileckienei ir jauniesiems šauliams už šiltą priėmimą.

Nuotraukos:
Ignas Barišauskis ir Audronė Pileckienė