Įdomios STEAM veiklos Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

• Paskelbta: 2024-05-08
  • Kategorija: Konkursai

Gimnazijoje balandžio 30 dieną vyko respublikinis aštuntų klasių mokinių chemijos ir biologijos konkursas „Gamtos labirintuose“, kurio tikslas – skatinti mokinius gilinti STEAM žinias bei mokytis taikyti jas praktiškai, bendrauti ir bendradarbiauti. Tai jau dešimtus metus skaičiuojantis konkursas, kurio organizatorės yra R. Kučinskienė, G. Aldakauskienė, D. Sabanskienė ir O. Radzvilavičienė.

Konkurse rungėsi Birštono, Stakliškių, Veiverių Tomo Žilinsko ir Jiezno gimnazijų, Druskininkų „Saulės“ ir Prienų „Ąžuolo“ progimnazijų, Išlaužo, Pakuonio ir Skriaudžių pagrindinių mokyklų aštuntokai. Mokiniai išbandė jėgas atlikdami praktines užduotis norint, atpažindami biologinius objektus bei atlikdami testus. Tuo metu mokytojai klausė buvusio mūsų gimnazisto Kristijono Raibužio (Vorčesterio universitetas, UK) ir chemijos mokytojos Viltės Palmans (Briuselio II Europos mokykla) pranešimų bei dalyvavo diskusijoje „Steam poreikis, galimybės, nauda“.

Renginį vainikavo Vytauto Didžiojo universiteto AJMD „Modusas“ praktikos užsiėmimas „Įdomioji STEAM“, kurio metu mūsų gimnazistai bei konkurso dalyviai stebėjo įdomias chemines spalvines reakcijas, rankose laikė egzotiškus vabzdžius bei ugnį, stebėjo gamtinius objektus mikroskopu.

Prienų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo diplomais apdovanoti:

I vieta – Kornelija Gaigalaitė (Išlaužo pagrindinė mokykla, mokytoja R. Dereškevičienė),

II vieta – Henrikas Matulaitis (Prienų „Ąžuolo“ pagrindinė mokykla, mokytoja J. Bakienė ir M. Jonykienė),

III vieta – Ema Kučinskaitė (Birštono gimnazija, mokytoja V. Berteškienė), Džiugas Čaplikas (Druskininkų „Saulės“ progimnazija, mokytoja Rūta Krivickienė), Povilas Pažėra (Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, mokytoja R. Dereškevičienė).

Justė Radzevičiūtė, II B klasė