Gimnazijos antrokams pamokos apie taikomąją matematiką

• Paskelbta: 2024-03-13
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Kovo 1 dieną II b ir II c klasės mokiniams fizikos pamokas vedė buvusi gimnazistė Ugnė Orinaitė, KTU taikomosios matematikos bakalauro IV kurso studentė. Vydmantas Petraška, fizikos mokytojas, pristatydamas viešnią mokiniams, pabrėžė, kad ji visada buvo fizikos olimpiadų laimėtoja. Ugnė Orinaitė už puikų mokymąsi ir mokslinę veiklą 2022 m. įvertinta vardine LR prezidento Aleksandro Stulginskio (matematikos, informatikos ir fizinių mokslų studijų krypčių grupių) stipendija.

Mokiniai išgirdo išsamią ir naujausią informaciją apie universitetą bei MGMF studijų programas, ypač taikomosios matematikos naudą. Ugnės nuomone, taikomoji matematika – prestižinė studijų programa, kurią pabaigus galima rinktis vieną iš daugybės karjeros kelių. Tarkim, galima tapti finansų analitiku, finansų makleriais, pasukti į dirbtinio intelekto technologijų vystymo kelią ir įvaldyti duomenų mokslo, FinTech aukštumas.

Baigdama pamokas, Ugnė skatino mokinius gilintis į fizikos mokslo praktinę naudą ir kvietė į matematikos labirintus.