Gimnazistų susitikimas su Virgilijumi Alekna

• Paskelbta: 2024-01-24
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Sausio 19 dieną gimnazijoje viešėjo Virgilijus Alekna, Pasaulio ir Europos čempionas, rekordininkas, didis sportininkas, lengvaatletis, disko metikas. Susitikimą – diskusiją vedė Arturas Juočiūnas, kūno kultūros mokytojas. Vedėjas, pristatydamas svečią mokiniams, akcentavo jo laimėjimus ir kelio į profesionalų sportą istoriją.

Virgilijus Alekna profesionaliam sportui paskyrė dvidešimt metų ir pelnė olimpiniuose, Europos, pasaulio čempionatuose 10 apdovanojimų: penkis aukso, tris sidabro ir du bronzos medalius. Mokinius sužavėjo Virgilijaus Aleknos nuoširdumas, atvirumas  ir nepaprastas kuklumas. Svečio nuomone, sportininką lydi sėkmė įvaldžius gerą metimo techniką ir tik jam būdingą metimo stilių. Čempionas ypač pabrėžė, kad svarbiausia ne fizinis pajėgumas, bet pastangos, tikėjimas savimi ir savidisciplina. Vidinės motyvacijos stiprumas, anot čempiono, išugdo asmeninę nuojautą, tai yra žinojimą, kiek reikia sportuoti, o kiek laiko skirti poilsiui. Susitikimo pabaigoje mokiniai  ne tik įsitikino, kad gyvai pasidalinta sėkmės istorija įkvepia, bet ir suprato, jog rezultatai pasiekiami pastangomis ir darbu.