„Žiburio“ gimnazistai Vilniaus Gedimino technikos universitete atliko biochemijos ir mikrobiologijos laboratorinius darbus

Pagal „Žiburio“ gimnazijos bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu sausio 29-ąją dieną I–II klasių mokiniai kautu su biologijos mokytoja Rasa Kučinskiene buvo išvykę į VGTU Aplinkos inžinerijos fakultetą.
Fakultete gimnazistai atliko biochemijos ir mikrobiologijos laboratorinius darbus: gamino mikrobiologines mitybines skystas ir agarizuotas terpes, tinkamas mikroorganizmams augti, ir kiekvienas mokinys turėjo galimybę steriliai pasėti E. coli bakterijas iki pavienių kolonijų. Darbas reikalavo daug kruopštumo ir sterilumo, nes šios bakterijos yra modifikuotos ir neturėtų pasklisti ore. Taip pat mokiniai išklausė lektoriaus doc. dr. Eugenijaus Palioko paskaitą apie matematiką bei jos sąsają su menu.

Aistė Balčiūnaitė