Jaunųjų kalbininkų konkurso, skirto J. Kazlauskui ir A. Lyberiui atminti, baigiamoji šventė Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

• Paskelbta: 2023-04-26
  • Kategorija: Konkursai

Balandžio 21-ąją Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko tradicinio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų organizuojamo Lietuvos jaunųjų kalbininkų konkurso baigiamoji šventė.

Svečius pasveikino LRS nario Andrius Palionio patikėtinė Valė Petkevičienė, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jūratė Zailskienė, savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė. Šventės svečiai klausė Lietuvių kalbos instituto Raštijos paveldo tyrimų centro vadovės, vyresniosios mokslo darbuotojos Birutės Triškaitės paskaitos „Lietuvių raštijos ištakos: kuo dosnus XVI a.?“  Po to vyko darbų aptarimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

Konkursui buvo pateikta 16 esė ir 4 kalbos tiriamieji darbai iš Kauno ir Alytaus miestų mokyklų bei Prienų „Žiburio“ gimnazijos. Vertinimo komisijos pirmininkė – gimnazijos mokytoja metodininkė Živilė Jurkšienė, nariai: Lietuvių kalbos instituto direktoriaus pavaduotoja mokslo reikalams Aurelija Tamulionienė, laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė Ramutė Šimukauskaitė, gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rūta Pūrienė, Irena Mažeikienė, Snieguolė Milušauskienė ir Levutė Karčiauskienė.

Komisijos nutarimu nugalėtojų diplomais apdovanoti šie mokiniai:

1. Prienų rajono savivaldybės I laipsnio diplomu –

Austė Kukankaitė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos III b klasės mokinė, mokytoja ekspertė Levutė Karčiauskienė;

Viktorija Krušinskaitė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos III a klasės mokinė, mokytoja metodininkė  Živilė Jurkšienė.

1.2.Prienų rajono savivaldybės II laipsnio diplomu –

Ugnė Plukaitė, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos 8 klasės mokinė, mokytoja Auksė Pukinskienė;

Austėja Simonaitytė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos IV c klasės mokinė, mokytoja metodininkė  Snieguolė Milušauskienė;

Austėja Suchockaitė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos IV c klasės mokinė, mokytoja metodininkė  Snieguolė Milušauskienė.

1.3. Prienų rajono savivaldybės III laipsnio diplomu –

Agnė Ulinauskaitė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos II a klasės mokinė, mokytoja ekspertė Levutė Karčiauskienė;

Andželika Melnikaitė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos I a klasės mokinė, mokytoja metodininkė Rūta Pūrienė;

Rokas Vaicekauskas, Prienų „Žiburio“ gimnazijos I c klasės mokinys, mokytoja ekspertė Nijolė Šervenikaitė;

Justė Radzevičiūtė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos I b klasės mokinė, mokytoja ekspertė Nijolė Šervenikaitė.

II. KALBOS TIRIAMIEJI DARBAI

2. Nugalėtojų diplomais apdovanoti šie mokiniai:

2.1. Prienų rajono savivaldybės I laipsnio diplomu –

Austėja Visockaitė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos III d klasės mokinė, mokytoja ekspertė Levutė Karčiauskienė.

2. 2. Prienų rajono savivaldybės II laipsnio diplomu –

Laura Kaluževičiūtė, Kauno „Saulės“ gimnazijos III klasės mokinė, mokytoja ekspertė Auksuolė Marčiulionienė.

2. 3. Prienų rajono savivaldybės III laipsnio diplomu –

Justas Pikūnas, Alytaus Jotvingių gimnazijos II d klasės mokinys, mokytojos metodininkės Rima Bartkienė ir Daiva Baliukonytė.

Dėkojame konkurso rėmėjams:

LRS nariui Andriui Palioniui