Tradicinė rajoninė istorijos viktorina 7-8 klasių mokiniams vėl sugrįžo

• Paskelbta: 2023-04-03
  • Kategorija: Konkursai

2023 m. kovo 30 d. po trijų metų pertraukos vėl vyko tradicinė viktorina - konkursas „Aš ir Lietuvos istorija“ Prienų rajono 7-8 klasių mokinių komandoms. Mokiniai paprastai šią viktoriną vadina protmūšiu. Viktoriną organizuoja Prienų „Žiburio“ gimnazijos istorijos mokytojos ir Prienų rajono švietimo pagalbos tarnyba. Šį kartą rajono mokinių komandos susirinko į Prienų „Ąžuolo“ progimnaziją, viktorinoje dalyvavo 10 komandų iš beveik visų rajono mokyklų.

Viktorinai klausimus sudarė ir komandų atsakymus vertino Prienų „Žiburio“ gimnazijos istorijos mokytojos Vida Degutytė ir Vilija Juodsnukienė. Komandų taškus skaičiuoti pagelbėjo gimnazijos antrokės. Viktoriną sudarė trys turai - pirmi du buvo skirti Lietuvos istorijai, o trečiasis turas - Lietuvos sostinei Vilniui, kuris mini savo 700 metų jubiliejų.

Geriausias žinias viktorinoje pademonstravo Skriaudžių pagrindinės mokyklos komanda „Skriaudžiukai“. Antroje vietoje liko Pakuonio pagrindinės mokyklos komanda „Pakuonio riteriai“. O trečiąją vietą pasidalino net keturios komandos: „Ąžuolo“ progimnazijos komandos „Ąžuolo gijos“ ir „DĄK“, Išlaužo pagrindinės mokyklos komanda „Gediminaičiai“ bei Revuonos pagrindinės mokyklos komanda „Didysis protas“.

Renginio organizatorės padėkojo komandoms ir jas rengusioms mokytojoms bei pakvietė mokinius aktyviai dalyvauti viktorinoje ir kitais mokslo metais.

Nuotraukos:
Vida Degutytė