„MOKRINKIMAI“ - SIMULIACINIAI RINKIMAI

• Paskelbta: 2024-05-16
  • Kategorija: Aktualijos

Gegužės 10 dieną pertraukų metu gimnazijoje vyko ,,MokRinkimai”- simuliaciniai rinkimai, kuriuose mokiniai galėjo balsuoti už norimą Lietuvos Respublikos prezidentą bei išreikšti nuomonę dėl dvigubos pilietybės. Iš 385 balso teisę turėjusių mokinių, rinkimuose dalyvavo 125 mokiniai. Pakalbinus gimnazistus paaiškėjo, kad tokie rinkimai jiems patiko ir didžioji dalis į rinkimus atėjo pasidomėję iš anksto bei žinodami už ką balsuos. Kita dalis atėjo nepasidomėję ir teigė, kad juos įtakojo aplinka.

MokRinkimų balsavimo rezultatai labai panašūs į tikruosius prezidento rinkimų rezultatus - daugiausiai mokinių balsų gavo dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda.
Dėkojame istorijos mokytojoms Vilijai Juodsnukienei ir Vidai Degutytei, kurios šią savaitę per istorijos bei pilietiškumo pagrindų pamokas supažindino mokinius su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų organizavimo tvarka, kandidatais, Europos Parlamento ir Seimo rinkimais, referendumo nuostatomis ir kita svarbiausia informacija.

GMS narės - žurnalistės: Darija Kuzmickaitė ir Agnė Kleizaitė