Gimnazijos taryba

Gimnazijos taryba – aukščiausia gimnazijos savivaldos institucija, telkianti mokinių, tėvų (vaiko globėjų, rūpintojų), mokytojų pastangas svarbiausiems gimnazijos tikslams numatyti, uždaviniams spręsti.
Gimnazijos tarybą sudaro 15 narių – 4 mokiniai, 5 mokytojai, 4 mokinių tėvai, 2 socialiniai partneriai.

Gimnazijos tarybos sudėtis 2022-2023 m. m.

Eil. Nr. Vardas, pavardė Atstovavimas Pareigos taryboje

1. Mantvydas Prekevičius Soc. partneris Narys
2. Diana Dainauskienė Soc. partnerė Narė

Gimnazijos tarybos funkcijos

• Teikia siūlymus dėl gimnazijos perspektyvos, pagrindinių darbo krypčių, svarsto ir pritaria gimnazijos veiklos perspektyvoms, pagrindinėms darbo kryptims.
  • Svarsto ir pritaria gimnazijos strateginiam planui, metiniam veiklos planui, ugdymo planui, nustato ugdymo organizavimo tvarką ir kitus gimnazijos veiklą reglamentuojančius dokumentus.
  • Aptaria vadovėlių užsakymo, mokinių žinių ir gebėjimų vertinimo sistemą, papildomos veiklos ir renginių organizavimo klausimus.
  • Teikia siūlymus vertinant gimnazijos vadovų darbą, pareiškia nuomonę jiems atestuojantis.
  • Mokytojų tarybos teikimu sprendžia Mokymo sutarties su mokiniu nutraukimą, svarsto ir pritaria rekomendacijoms dėl mokinio ugdymo kitoje švietimo įstaigoje.
  • Svarsto gimnazijos padalinių steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo klausimus.
  • Inicijuoja gimnazijos bendruomenės ir visuomenės bendradarbiavimą, telkia gimnazijos bendruomenę gimnazijos uždaviniams spręsti, ugdo ir plėtoja gimnazijos kultūrą.
  • Teikia siūlymus dėl Gimnazijos darbo tobulinimo, saugių darbo, mokinių ugdymo sąlygų sudarymo.
  • Kartą per metus svarsto gimnazijos pajamų ir išlaidų sąmatą, rūpinasi nebiudžetinių lėšų kaupimu, planuoja ir kontroliuoja lėšų paskirstymą, prižiūri ūkinę-finansinę veiklą.
  • Kartu su gimnazijos direktoriumi, darbo tarybos pirmininku nustato mokinių ir gimnazijos darbuotojų skatinimo tvarką.
  • Pritaria gimnazijos savivaldos institucijų nuostatams.
  • Svarsto ir pritaria Metų mokytojo kandidatūrai bei mokytojų kandidatūroms gauti Mero padėkas, kai pretendentai pristato savo pasiekimus.
  • Siūlo atstovą stebėtojo teise į viešą konkursą laisvai gimnazijos direktoriaus vietai užimti.

Dokumentai