TirAmISU projektas

Prienų „Žiburio“ gimnazija prisijungė prie tarptautinio projekto TirAmISU, kuris pakvies moksleivius pagerinti pirmosios medicinos pagalbos įgūdžius

Prienų „Žiburio“ gimnazija kaip asocijuotas partneris įsijungė į tarptautinį projektą TIRAMISU (lietuviškai –Pirmoji pagalba padeda išgyventi), kuriame 7 institucijos iš 4 keturių Europos šalių – Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiaus kurdami patrauklų mokymosi kursą įgyti pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių. Lietuvoje oficialus projekto partneris yra KTU Vaižganto progimnazija. Mūsų mokykla prisidės prie projekto rezultatų testavimo ir vertinimo, grįžtamojo ryšio bei projekto sklaidos.

Projektas prasidėjo 2019 spalio 1d. ir truks du metus. Jo eigoje bus sukurtos kelios priemonės: pirmiausia, elektroninis mokymosi kursas 13-18 metų amžiaus moksleiviams apie žmogaus sandarą, kiek svarbu žinoti teikiant pirmąją medicinos pagalbą; taip pat pirmosios medicinos pagalbos teikimo vadovas ir interaktyvi praktinio sprendimų priėmimo mokymosi programa, kuri leis moksleiviams išbandyti ir praktiškai įvertinti savo žinias teikiant pirmąją medicinos pagalbą paauglių gyvenimo situacijose.

Tokios mokymo medžiagos parengimas labai naudingas Lietuvai – sukurtais elektroniniais resursais galės naudotis visos Lietuvos mokyklos, jie bus prieinami internete lietuvių kalba. Mokomąją medžiagą ruoš Italijos Genujos universiteto medicinos fakulteto ir Rumunijos Grigoro T. Popo farmacijos ir medicinos universiteto mokslininkai, kurią moksleiviams pritaikys bendradarbiaudami su Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos mokyklų mokytojai.

Projekto TIRAMISU veiklos ir naujienos internete pasiekiamos projekto tinklapyje: tiramisu.pixel-online.org

Projektas TIRAMISU finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą Erasmus+ Strateginių partnerysčių, kuriančių intelektinius produktus, paprogramę.

Tarptautinio projekto TirAmISu asocijuotieji partneriai diskutavo apie pirmosios medicinos pagalbos švietimą mokyklose

Tiramisu pristatymas partneriams