Bendrabutis

Kontaktai: 8 670 05058

Dokumentai

Apie bendrabutį

Prienų „Žiburio“ gimnazijos bendrabutis gyvuoja jau virš 40 metų. Bendrabutyje gyvena mokiniai nuo 13 metų iš ,,Žiburio” gimnazijos, „Ąžuolo“ progimnazijos, ,,Revuonos” pagrindinės mokyklos atvykę iš Ašmintos, Stakliškių, Šilavoto, Jiezno, Išlaužo, Balbieriškio seniūnijų bei iš kitų rajonų.

Mokiniams gyvenimas bendrabutyje yra nemokamas.
Bendrabutis dirba nuo sekmadienio 16 val. iki penktadienio 16 val.

Bendrabučio dieniniai ir naktiniai auklėtojai

• Rūpinasi moksleivių ugdymu, auklėjimu.
  • Atstovauja jų interesams, ieškant galimybių tenkinti jų poreikius, gerinant gyvenimo sąlygas.
  • Užtikrina jų saugumą, sveikatą,pamokų ruošą,drausmę bendrabutyje.

Mokiniai apgyvendinami II aukšte, kuriame yra 7 gyvenamieji kambariai (gyvena po 2 – 4 mokinius), auklėtojų kambarys, mokymosi kambarys, svetainė su moderniai įrengta virtuve (rėmėjų parama), kurioje vaikai noriai gaminasi valgyti, europietiškai įrengtos mergaičių ir berniukų prausyklos su dušo kabinomis ir naujais tualeto kambariais. Bendrabučio gyventojai sako: ,,Pas mus namie nėra taip gražu, patogu ir šiuolaikška“. Mokinių kambariai paremontuoti pačių darbuotojų jėgomis.
Bendrabutyje, gyvenantys mokiniai, aktyviai dalyvauja popamokinėje veikloje ne tik gimnazijoje, bet ir kitose miesto būreliuose, kultūros centre, Birštone.

Bendrabučio gyventojai mokosi prasmingai praleisti laisvalaikį

• Dalyvauja susitikimuose, pašnekesiuose įv. temomis ir su įv. kviestiniais svečiais.
  • Padeda auklėtojoms organizuoti dabar jau tradicinėmis šventėmis tapusiomis – naujokų krikštynos, Adventinė – Kalėdinė vakaronė, velykinė popietė, išleistuvės.
  • Dalyvauja konkursuose: tvarkingiausio kambario, skaniausiai pagaminto patiekalo, meniškiausio margučio.

Vakarais bendrabutyje mokiniai mėgsta atsipūsti nuo pamokų ruošos, žaisdami stalo tenisą, šachmatais, šaškėmis. Bendrabutyje mokiniai gali naudotis nemokamu wifi internetu.
Bendrabučio auklėtojų pastangomis, mokiniams, toli gyvenantiems nuo mokymo įstaigų, sudaromos kuo palankesnės sąlygos bendrabutyje – gerai mokytis, ilsėtis ir dalyvauti popamokinėje veikloje. Bendrabučio auklėtojai padeda ruoštis pamokoms ( chemiją, anglų k.).

Visus maloniai kviečiame apsilankyti bendrabutyje ir gal atsiras noras apsigyventi jame kitais mokslo metais.