2019-2020 m. m. gimnazistų pasiekimai

2019-2020 mokslo metai

Brandos egzaminai

Prienų „Žiburio“ gimnazijoje 2020 metais vidurinio ugdymo programą baigė ir egzaminus laikė 100 abiturientų. Visi abiturientai įgijo vidurinį išsilavinimą.

Abiturientai Povilas Damynas, Ugnė Orinaitė, Airida Vaikšnytė gimnaziją baigė su pagyrimu.

Gauta 11 šimtukų:  2 lietuvių kalbos ir literatūros ( Ugnė Orinaitė, Airida Vaikšnytė), 8 anglų kalbos (Gabija Juocevičiūtė, Ugnė Karpavičiūtė, Dovydas Kubilius, Austėja Labanauskaitė, Austėja Malinauskaitė, Paulina Mozūraitė, Monika Pranckevičiūtė, Guoda Tautvydaitė), 1 informacinių technologijų ( Povilas Damynas). Mokinius mokė mokytojai Rūta Pūrienė, Vilija Gustaitytė, Jūratė Grybauskienė, Žydrūnas Tautvydas.

Iš viso abiturientai laikė 370 valstybinius brandos egzaminus, 68-ių (18,4%) valstybinių brandos egzaminų rezultatai  atitinka aukštesnį pasiekimų lygį (įvertinti nuo 86 iki 100 balų).

Beveik kas antras abiturientas (45%) anglų kalbos egzaminą išlaikė aukštesniuoju pasiekimų lygiu (įvertinti nuo 86 iki 100 balų).

Sėkmingiausiai išlaikyti chemijos (vidurkis – 78,38), anglų kalbos (vidurkis – 73,9) ir  istorijos (vidurkis – 51,8) valstybiniai brandos egzaminai.

Olimpiados ir konkursai

Prienų „Žiburio“ gimnazijos abiturientė – nacionalinio ES jaunųjų mokslininkų konkurso prizininkė

2020-05-27

Gegužės 21 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijos IVa klasės mokinė Paulina Mozūraitė dalyvavo baigiamajame kasmetinio tarptautinio ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape. Mokinė nuotoliniu būdu pristatė savo biologijos tiriamąjį darbą „Sėjamosios petražolės (Petroselinum crispum) cheminės sudėties kitimas paveikus valgomojo svogūno (Allium cepa) ekstraktu“ (darbo vadovė Rasa Kučinskienė), kuriame atskleidė petražolių netradicinį panaudojimą kuriant natūralų burnos gaiviklį. Gegužės 25 d. renginio uždarymo ceremonijoje organizatoriams pranešus rezultatus paaiškėjo, jog mūsų gimnazijos mokinė užėmė prizinę trečiąją vietą. „Pirmą kartą dariau tokio rimtumo mokslinį tyrimą, tad išmokau daugybės naujų dalykų. Esu tikra, jog ši įdomi ir naudinga patirtis man pravers tolimesniame gyvenime, nes ateitį žadu sieti su gamtos mokslais. Labai skatinu visus ieškoti savo kelio ir dalyvauti įvairiuose konkursuose – esu tikra, jog kiekviena patirtis padės atrasti nuoširdžiai jums įdomius dalykus,“ – atsiliepia Paulina.

Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir linkime sėkmės!

Biologijos mokytoja metodininkė Rasa Kučinskienė
Nuotrauka iš asmeninio albumo

Č. Kudabos geografijos konkursas

2020-03-12

2020 m kovo 3 dieną „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje įvyko Nacionalinio mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurso II-asis etapas. Konkurse dalyvavo 112 mokinių iš 9 rajono mokyklų. Džiaugiamės, jog prizines vietas konkurse užėmė ir mūsų gimnazistai:

I-a vieta
Karolina Maskvytytė IId kl.
Rokas Andriulevičius IVd kl.

II-a vieta
Nojus Kochanauskas IIId kl.

III-a vieta
Paulina Sabanskytė Ic kl.
Nojus Kondrotas IIb kl.
Jaunius Dagilis IIId kl.
Dija Revinskaitė IIId kl.

Sveikiname laimėtojus, o geriausiems linkime sėkmės ruošiantis respublikiniam konkursui, kuris vyks Vilniuje balandžio 4d.

Geografijos mokytoja Vilma Maliaukienė

Istorijos olimpiados II-ame etape sėkmė lydėjo žiburiečius

2020-03-12

Vasario 25 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko istorijos olimpiados II etapas. Į jį susirinko 51 mokinys iš viso Prienų rajono. Olimpiados tema „Lietuvos valstybės ir visuomenės raida Gediminaičių ir Jogailaičių valdymo laikotarpiu (1295–1572)“. „Žiburio“ gimnazijai atstovavo 18 mokinių. Absoliučia olimpiados nugalėtoja tapo mūsų gimnazijos IV a kl. mokinė Austėja Labanauskaitė (mokyt. I. Teišerskienė). Ji dalyvaus ir III-ame istorijos olimpiados etape, kuris vyks Vilniuje.
IV klasių grupėje II-ą vietą laimėjo IV c kl. mokinė Gerda Minajevaitė (mokyt. I. Teišerskienė), III-ą vietą – IV d kl. mokinys Rokas Andriulevičius (mokyt. V. Juodsnukienė).

III-ų klasių grupėje visas prizines vietas taip pat laimėjo „Žiburio“ gimnazijos mokiniai: I vieta – III d kl. mokinys Jaunius Dagilis (mokyt. V. Degutytė), II vieta – III b kl. mokinė Miglė Kalinauskaitė (mokyt. I. Teišerskienė), III vieta – III b kl. mokinė Laura Bublytė (mokyt. I. Teišerskienė) ir III b kl. mokinė Miglė Damynaitė (mokyt. Vida Degutytė). –
II-ų (10) klasių grupėje I vieta – II d kl. mokinė Karolina Maskvytytė (mokyt. V. Juodsnukienė), II vieta – II d kl. mokinė Kotryna Kimbirauskaitė (mokyt. V. Juodsnukienė)
I-ų (9) klasių grupėje II vieta – I c kl. mokinė Elena Martusevičiūtė (mokyt. I. Teišerskienė), III vieta – I a kl. mokinys Erikas (mokyt. V. Degutytė).

V. Degutytė, istorijos mokytoja metodininkė

„Žiburio“ gimnazistai – respublikinio konkurso nugalėtojai!

2020-03-05

Vasario 25d. Vilniuje Šiuolaikinio meno centre vyko „Skaitmeninio moksleivio IQ“ konkurso apdovanojimai. Dar rudenį reikėjo suburti 4 – 5 mokinių ir vadovaujančio mokytojo komandą ir sukurti saugias skaitmeninio etiketo taisykles, naudojantis bet kokiomis priemonėmis – plakatu, nuotraukomis, piešiniais, video ir kt. Mes pasirinkome sukurti trumpametražį filmą ,,Veidaknygė“. Juo norėjome parodyti, kokie padariniai gali būti naudojant svetimą turinį be jo autorių sutikimo, besityčiojant ir elgiantis kitaip, nei elgtumeisi realioje erdvėje.

Mūsų komandą sudarė Sofija Volungevičiūtė, Felicija Balčiukynaitė, Nojus Kondrotas, Joris Mitkevičius ir komandos vadovė mokytoja Vilija Gustaitytė. Nors darbus pristatė net 57 respublikos mokyklų komandos, mes užėmėme pirmąją vietą ir buvome apdovanoti išmaniaisiais telefonais bei planšetiniu kompiuteriu.

Joris Mitkevičius, IIb klasės mokinys

Chemikų sėkmė

2020-02-13

Šiemet chemijos olimpiados II ture dalyvavo 13 mūsų gimnazijos moksleivių. Tai gausiausiai atstovauta mokykla rajone. 12 mokinių šioje olimpiadoje tapo prizininkais ir buvo apdovanoti Pagyrimo raštais bei atminimo dovanėlėmis. Didžiuojamės ir dėkojame visiems, savo penktadienio pusdienį paskyrusiems chemijai.

I vieta

Ugnė Orinaitė, IV a kl. mok., mokytoja Dž.Gaigalienė
Eimantas Vaičiūnas,III d kl. mok., mokytoja Dž.Gaigalienė
Karolina Maskvitytė, II d kl. mok., mokytoja A. Ramančuckienė

II vieta

Jokūbas Bucevičius, IV a kl. mok., mokytoja Dž.Gaigalienė
Kristijonas Raibužis, III d kl. mok., mokytoja Dž.Gaigalienė
Nojus Šabasevičius, II a kl. mok., mokytoja A. Ramančuckienė
Paulius Sabanskis, I c kl. mok., mokytoja R. Kučinskienė

III vieta

Airida Vaikšnytė, IV b kl. mok., mokytoja Dž.Gaigalienė
Martyna Vaitkūnaitė, III a kl. mok., mokytoja Dž.Gaigalienė
Nojus Kochanauskas, II d kl. mok., mokytoja A. Ramančuckienė
Paulina Sabanskytė, I c kl. mok., mokytoja R. Kučinskienė
Joris Dobilas, I c kl. mok., mokytoja R. Kučinskienė

Džiuginta Gaigalienė, chemijos mokytoja

Gimnazistai – gimtosios kalbos puoselėtojai

2020-02-13

Sausio mėnesį vyko 9 – 12  klasių  mokinių rajoninė  lietuvių (gimtosios) kalbos ir literatūros olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 34 mokiniai iš 5 rajono mokyklų, mūsų gimnazijai atstovavo net 21 mokinys. Smagu, kad mūsų mokiniai ne tik išmano lietuvių kalbą ,kaip mokomąjį dalyką, bet ir geba atskleisti literatūros  ir kalbos istorijos pažinimo žinias, teksto interpretavimo  ir kūrimo įgūdžius.

Nugalėtojai – gimnazistai :

I vieta

Ugnė Matusevičiūtė, II d kl. mok., mokytoja Nijolė Šervenikaitė
Ugnė Orinaitė, IV a kl . mok., mokytoja Rūta Pūrienė

II vieta

Austėja Suchockaitė, I a kl. mok., mokytoja Snieguolė Vanžodienė
Justina Pokelevičiūtė, I d kl. mok., mokytoja Snieguolė Vanžodienė
Karolina Maskvytytė, II d kl. mok., mokytoja Nijolė Šervenikaitė
Sofija Volungevičiūtė , III d kl. mok., mokytoja Levutė Karčiauskienė

III vieta

Gabrielė Viltė Mickevičiūtė , I a kl., mokytoja Snieguolė  Vanžodienė
Gabija Juocevičiūtė , IV a kl. mok., mokytoja Rūta Pūrienė

Prienų rajonui respublikinėje olimpiadoje , kuri kovo mėnesį vyks Druskininkuose, atstovaus abiturientė Ugnė Orinaitė ir antrokė gimnazistė Ugnė Matusevičiūtė.  Džiaugiamės  abiejų Ugnių pergale ir linkime sėkmės respublikinėje olimpiadoje!

Rūta  Pūrienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Matematikos olimpiados rajoninio etapo nugalėtojai

2020-02-13

Sausio mėn. vyko matematikos rajoninio etapo olimpiada.
Mūsų gimnazijai atstovavo net penkiolika I-IV kl. mokinių, o iš jų net vienuolika užėmė prizines vietas.

I vieta

Paulius Sabanskis, I c kl.
Karolina Maskvytytė, II d kl.
Martynas Gusas, III b kl.
Ugnė Orinaitė, IV a kl.

II vieta

Karolis Pūkas, I a kl.
Nojus Šabasevičius, II a kl.
Eimantas Vaičiūnas, III d kl.
Airida Vaikšnytė, IV b kl.

III vieta

Paulina Sabanskytė, I c kl.
 Miglė Damynaitė, III b kl.
 Povilas Damynas, IV d kl.

Daugiausia taškų už sprendimus surinko abiturientė Ugnė Orinaitė. Ji pakviesta dalyvauti Lietuvos respublikinėje mokinių matematikos olimpiadoje.
Džiaugiamės pasiekimais ir didžiuojamės mūsų gimnazistais.

Aušra Menkevičienė, matematikos mokytoja

Anglų kalbos olimpiada

2020-02-13

Sausio mėn. Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių 11-ų klasių mokinių anglų kalbos olimpiados II – asis etapas. Olimpiadoje dalyvavo 15 mokinių iš 3 rajono mokyklų.
Džiugu, jog olimpiados nugalėtojos – mūsų gimnazijos mokinės.

I-ąją vietą užėmė Sofija Volungevičiūtė, III d kl. (mokytoja Vilija Gustaitytė)
II-ąją vietą laimėjo Monika Janušauskaitė, III b kl.(mokytoja Jurgita Barkauskienė)
III-oji vieta atiteko Ievai Juodsnukytei, III d kl. (mokytoja Vilija Gustaitytė)

Sofija atstovaus gimnazijai vasario mėnesį vyksiančiame respublikiniame etape.
Linkime Sofijai sėkmės Vilniuje!

Vilija Gustaitytė, anglų kalbos mokytoja

Anglų kalbos konkursas

2020-02-13

Sausio 23 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko respublikinio anglų kalbos 9-10 klasių konkurso II-asis etapas. Konkurse dalyvavo 41 mokinys iš 4 rajono mokyklų.
Džiaugiamės, jog prizines vietas konkurse užėmė ir 3 mūsų gimnazistai.

II-oji vieta – Lukas Barkauskas, II d kl.(mokytoja Jūratė Grybauskienė)
III-oji vieta – Arnas Rasimavičius, II b kl., ir Joris Mitkevičius, II b kl.(mokytoja Vilija Gustaitytė)

Sveikiname nugalėtojus!

Vilija Gustaitytė, anglų kalbos mokytoja

Prienų „Žiburio“ gimnazistai rajoninėje biologų olimpiadoje pasirodė puikiai

2020-02-13

Sausio mėnesį ,,Žiburio“ gimnazijoje vyko rajoninė biologijos olimpiada. Į ją suvažiavo patys gabiausi ir stipriausi šio dalyko mokiniai. Džiaugiamės mūsų gimnazijos mokinių, kurie puikiais pasiekimais garsina savo mokyklą, rezultatais.
Biologijos rajoninės olimpiados nugalėtojai

I VIETA

Nojus Skučas, I b kl., mokytoja Virginija Šiugždinienė
Karolina Maskvytytė, II d kl., mokytoja Virginija Šiugždinienė
Eimantas Vaičiūnas, III d kl., mokytoja Rasa Kučinskienė
Airida Vaikšnytė, IV a kl., mokytoja Rasa Kučinskienė
Nojus Šabasevičius, II a kl., mokytoja Rasa Kučinskienė

II VIETA

Austėja Suchockaitė, I a kl., mokytoja Rasa Kučinskienė
Paulina Sabanskytė, I c kl., mokytoja Virginija Šiugždinienė
Ugnė Matusevičiūtė, II b kl., mokytoja Rasa Kučinskienė
Emilija Jankauskaitė, IV a kl., mokytoja Virginija Šiugždinienė

III VIETA

Erikas Padelskas, I a kl., mokytoja Rasa Kučinskienė
Airida Alaveckaitė, I c kl., mokytoja Virginija
Gabija Janukėnaitė, II d kl., mokytoja Virginija Šiugždinienė
Sveikiname nugalėtojus!

Virginija Šiugždinienė, biologijos mokytoja metodininkė

Konkurso „Bebras“ nugalėtojai

2020-02-13

Grupelė mūsų gimnazistų sėkmingai pasirodė respublikiniame IT ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“. Džiugu, jog net 34 mūsų gimnazijos mokiniai pateko į 2 turą, tiesa,   dėl įvairių priežasčių  į vieną iš 6 Lietuvos centrų vyko  5 gimnazistai. Kauno technologijos universitete iš kelių šimtų dalyvių buvo išrinkti turo nugalėtojai. O varžytis teko su Kauno KTU gimnazijos, Kauno licėjų mokiniais bei viso Dzūkijos krašto gabiausiais mokiniais. KTU centro  11 klasių nugalėtoju  tapo Eimantas Vaičiūnas, III kl. mok. (šalyje 5 vieta), o 3 vietą iškovojo Ugnė Orinaitė, IV kl. mok. (šalyje 18 vieta). Atsižvelgiant į tai, jog šiame, jau tarptautiniu tapusiame, konkurse šiemet dalyvavo savose klasių grupėse po 4-6 tūkst. mokinių, tai nuostabūs rezultatai.  Nojus Šabasevičius, II kl. mok., nors  neiškovojo vietos KTU centre, tačiau  sėkmingai pasirodė KTU surengtame protmūšyje, kuriame iškovojo 3 vietą. Gerai pasirodė ir Nojus Kochanauskas, jis šalyje tarp 10 klasių mokinių  16 – as.

 Dėkojame dalyviams už dalyvavimą bei  gimnazijos ir Prienų rajono vardo garsinimą.

 Žydrūnas Tautvydas, IT mokytojas

Džiugina vaikinų ir merginų komandų matematikos olimpiadų rezultatai

2020-01-09

Prieššventinis laikotarpis mūsų gimnazijos jauniesiems matematikams buvo gausus renginių ir dosnus laimėjimų.

„Žiburio“ gimnazistų vaikinų komanda, Joris Dobilas (I c kl.), Nojus Šabasevičius (II a kl.), Eimantas Vaičiūnas ( III d kl.), Povilas Damynas (IV d kl.), dalyvavo Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 (I-IV) klasių vaikinų komandinėje matematikos olimpiadoje, kurią organizavo Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras. Olimpiadoje dalyvavo 18-a komandų iš Kauno, Šilalės, Jonavos, Vilniaus, Kaišiadorių mokyklų. Mūsų vaikinai matematikai buvo pirmieji!

Dvi merginų komandos dalyvavo Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 (I-IV gimnazijos) klasių merginų komandų matematikos olimpiadoje, kurią organizavo Kauno „Saulės“ gimnazija ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras. Olimpiadoje iš viso dalyvavo 19-a Kauno ir aplinkinių rajonų. mokyklų komandų. „Žiburio“ matematikės susibūrė į dvi komandas. I komanda , Paulina Sabanskytė (I c kl.), Miglė Damynaitė (III b kl.), Ugnė Orinaitė (IV a kl.), iškovojo 5-ąją vietą.II komandos mokinės, Laura Vitunskaitė (I c kl.), Ugnė Matusevičiūtė (IIb kl.), Ieva Juodsnukytė (III d kl.), Airida Vaikšnytė ( IV b kl.), užėmė 9-ą vietą.

Džiugu, kad turime gabių matematikų. Stengiamės ugdyti jų matematinius ir kitus gebėjimus. Skatiname bendravimą ir bendradarbiavimą, ugdome dirbti komandoje, tobuliname gimnazistų gebėjimus veikti nestandartinėse situacijose. Ruoštis olimpiadoms padėjo matematikos mokytojos Aušra Menkevičienė ir Aldona Ūsienė.

Džiaugiamės mūsų gimnazistų sėkme ir didžiuojamės jais. Gimnazijos administracijai dėkojam už sudarytas sąlygas dalyvauti olimpiadose.

Gimnazijos matematikos mokytojos Aušra Menkevičienė ir Aldona Ūsienė

Gimnazijos antrokai dalyvavo tradicinėje viktorinoje Lietuvos Respublikos Seime

2019-12-19

Gruodžio 4 dieną mūsų gimnazijos komanda – Karolina Maskvytytė, Andrius Grumadas, Nojus Kondrotas ir Arnas Rasimavičius – vyko į Lietuvos Respublikos Seimą. Čia kartu su dar 23 Lietuvos mokyklų komandomis, dalyvavo viktorinoje „Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920–1940 m.“. Viktorina skirta artėjantiems jubiliejams: Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos 100-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Jos tikslas – atskleisti Pirmosios Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų reikšmę ir palyginti juos su 1990 m. vasario–balandžio mėn. vykusiais demokratiniais rinkimais.

Komandų dalyviai atliko įvairias užduotis: atsakinėjo į klausimus, sprendė testus, nagrinėjo istorinius šaltinius. Mūsų gimnazistai tikrai labai šauniai atliko ir kūrybinę užduotį: paruošė ir sakė agitacinę kalbą 1926 m. Seimo rinkimuose.

Įspūdžiai po viktorinos – puikūs. Mokiniams patiko renginio atmosfera, įdomiai „sukonstruoti” klausimai, kitoks žvilgsnis į Lietuvos istoriją. Visos komandos ir komandų dalyviai buvo pagerbti ir apdovanoti atminimo dovanomis.

Nuoširdžiai dėkojame Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjai ir viktorinos iniciatorei Angonitai Rupšytei. Viktorinas Seimo kanceliarija organizuoja jau nebe pirmi metai ir Prienų gimnazistai visada maloniai sutinkami. Žinoma, viktorinai reikia ruošti ir ruoštis. Tačiau gavus tokį laišką – kvietimą nedalyvauti tiesiog negali:

„Nuoširdų ačiū tariu Jums už Jūsų nuoširdumą ir ypač pasiaukojamą darbą mokant jaunimą istorijos, už renginius puoselėjant istorinę atmintį, už jos sklaidą. Jūsų dėka jaunimas keičiasi, nes Jūs sužadinat mąstymą, domėjimąsi Lietuvos garbinga istorija.(…) Kai tiek laiko bendrauji, labai malonu asmeniškai Jums rašyti ir pakviesti Jūsų gimnazijos komandą dalyvauti šioje viktorinoje. Būtų džiugu Jus, Jūsų gimnazijos komandą pamatyti ir pasidžiaugti, kad tradicija išlieka, nes, kaip sakoma, tradicijas reikia saugoti ir išlaikyti“.

Istorijos mokytoja Vilija Juodsnukienė

Profesoriaus Jono Kubiliaus taurė – Prienų „Žiburio“ gimnazijos gimnazistų rankose

2019-12-18

Gruodžio 13 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijos I-II kl. mokiniai dalyvavo tradicinėje Raseinių krašto jaunųjų matematikų olimpiadoje prof. Jono Kubiliaus taurei laimėti. Šių metų olimpiada buvo jubiliejinė – jau dvidešimtoji.
Ją organizavo Raseinių prezidento Jono Žemaičio gimnazijos matematikos mokytojos kartu su VU Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojais. Olimpiadoje varžėsi Prienų, Kauno, Kėdainių, Kaišiadorių, Jonavos, Jurbarko, Raseinių mokyklų jaunieji matematikai.
Prienų „Žiburio“ gimnazijai atstovavę pirmokai Paulina Sabanskytė, Paulius Sabanskis ir Joris Dobilas varžėsi komandinėje uždavinių sprendimo rungtyje ir iškovojo I-ą vietą. Du II kl. mokiniai, Nojus Šabasevičius ir Karolina Maskvytytė, dalyvavo individualioje uždavinių sprendimo rungtyje. Nojus Šabasevičius iškovojo II-ą vietą. Susumavus visus I ir II kl. rezultatus, paaiškėjo, kad šauniausiai pasirodė Prienų „Žiburio“ gimnazijos jaunieji matematikai. Jiems pasiruošti padėjo „Žiburio“ gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Aušra Menkevičienė.
Džiugu, kad pereinamąją prof. J. Kubiliaus taurę parsivežėme į Prienus.

A. Menkevičienė, matematikos mokytoja